Ο Σύλλογος Ελλήνων Αποφοίτων Αμπετείου Σχολής, στο πλαίσιο της Μεγάλης Σαρακοστής πραγματοποιεί εκδήλωση στην οποία κεντρικός ομιλητής θα είναι ο Μητροπολίτης Μέμφιδος κ. Νικόδημος. «Πάσχα, διάβαση στη ζωή», είναι το θέμα της ομιλίας του ιεράρχη.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 14 Απριλίου 2019, στις 18.00 στο εντευκτήριο του Συλλόγου, που βρίσκεται στον Οδό Εμάντ Ελ Ντιν, στο κέντρο του Καϊρου.