Ένας χώρος προσαρμοσμένος για να στηρίξει τα περήφανα γηρατειά της Δερβιτσάνης στη Βόρειο Ήπειρο.
Έδωσαν το παρών ο πρόεδρος της κοινότητάς Φίλιππος Μπόμπολης μαζί με το υπόλοιπο κοινοτικό συμβούλιο, ο διαχειριστής της διοικητής μονάδας Κάτω Δροπόλεως Λευτέρης Καραντζάς, έχοντας στο πλευρό τους το Γενικό Πρόξενο της Ελλάδος στο Αργυρόκαστρο κ. Λάμπρο Κακίση.
Αξίζει να αναφερθεί πως η τηλεόραση, το κλιματιστικό, οι καρέκλες και τα τραπέζια, αποτελούν μέριμνα του κ. Προξένου.