28/10/2019
28/10/2019
Με Λαμπαδηφορία στους κεντρικούς δρόμους κορυφώθηκαν οι επίσημοι εορτασμοί στο Παραλίμνι για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με την συμμετοχή των Προσκοπικών Συστημάτων Παραλιμνίου και των Κατηχητικών Συνάξεων των τριών ενοριών του Παραλιμνίου. Τα παιδιά του Κατηχητικό παρέλασαν με περηφάνια.
28 Οκτωβρίου, 2019 - 19:16
Τελευταία ενημέρωση: 28/10/2019 - 19:20
Λαμπαδηφορία για την 28η Οκτωβρίου από τα Κατηχητόπουλα του Παραλιμνίου
![Λαμπαδηφορία για την 28η Οκτωβρίου από τα Κατηχητόπουλα του Παραλιμνίου](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/10/λαμπ-1-1024x683.jpg)
Με Λαμπαδηφορία στους κεντρικούς δρόμους κορυφώθηκαν οι επίσημοι εορτασμοί στο Παραλίμνι για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με την συμμετοχή των Προσκοπικών Συστημάτων Παραλιμνίου και των Κατηχητικών Συνάξεων των τριών ενοριών του Παραλιμνίου. Τα παιδιά του Κατηχητικό παρέλασαν με περηφάνια.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Ι.Μ. Μαρωνείας και Κομοτηνής
Ανακοίνωση Μητροπόλεως Μαρωνείας για τη φωτιά στα Αμπελάκια Ροδόπης
19.07.2024
Στο Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίας Μαρίνης ιερούργησε ο Λαρίσης Ιερώνυμος και τέλεσε εις πρεσβύτερο χειροτονία
19.07.2024
Δημητριάδος Ιγνάτιος: Ένας ειδωλολάτρης πιστεύει στον Χριστό
19.07.2024
Ο Υφυπουργός Εθνικής Άμυνας και ο Αρχηγός ΓΕΣ στον Μητροπολίτη Καστορίας