Ο Πρέσβης της Ελλάδος στην ΠΜΓΣ
![Ο Πρέσβης της Ελλάδος στην ΠΜΓΣ](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/02/145646411_10159219745774962_1190330869103981577_o-1024x576.jpg)
Ο Πρέσβης της Ελλάδος στην Τουρκία κ. Μιχάλης Χ. Διάμεσης επισκέφθηκε χθες 1η Φεβρουαρίου την Πατριαρχική Μεγάλη του Γένου Σχολή.
Ο κ. Διάμεσης συνοδεύτηκε από την Ευγεν. κ. Γεωργία Σουλτανοπούλου, Γεν. Πρόξενο της Ελλάδος στην Κων/πολη και τον κ. Ιωάννη Γιγουρτσή, Συντονιστή Εκπαίδευσης.
Στη συνάντηση η Σχολή εκπροσωπήθηκε από τον Λυκειάρχη της και τα μέλη της Σχολικής της Εφορίας.
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του ο κ. Διάμεσης ξεναγήθηκε στους χώρους της Σχολής και πληροφορήθηκε για την κατάσταση των μαθητών όπως και της μακραίωνης ιστορίας της Σχολής.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.