22 Ιουλίου, 2024 - 16:45
Τελευταία ενημέρωση: 22/07/2024 - 15:29
Αγιασμός Β’ Κατασκηνωτικής περιόδου στη Μητρόπολη Αλεξανδρουπόλεως
Διαδώστε:
![Αγιασμός Β’ Κατασκηνωτικής περιόδου στη Μητρόπολη Αλεξανδρουπόλεως](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2024/07/IMG_5074-2048x1536-1-1024x768.jpg)
Την Πέμπτη 18 Ιουλίου 2024, ξεκίνησε η β΄ κατασκηνωτική περίοδος για φέτος που αποτελείται από περίπου 125 κορίτσια που φοιτούν στις τάξεις του δημοτικού. Αρχηγός της περιόδου είναι η κ. Αικατερίνη Χαριτούδη.
Το μεσημέρι της Πέμπτης τελέσθηκε ο αγιασμός και στη συνέχεια παρετέθει γεύμα.
Το γεύμα ευλόγησε ο Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως κ. Άνθιμος ο οποίος μίλησε στα παιδιά για την κατασκηνωτική ζωή και ευχήθηκε στην αρχηγό, στην υπαρχηγό, στους ομαδάρχες, στο επιτελείο και σε όσους βοηθούν εθελοντικά για την σωστή λειτουργία της κατασκήνωσης, ο Χριστός να τους ευλογεί και να τους φωτίζει πάντοτε.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: