01/09/2019
01/09/2019
Σήμερα 1 Σεπτεμβρίου η Εκκλησία μας εορτάζει την Αρχή της Ινδίκτου, δηλαδή την αρχή του εκκλησιαστικού έτους. Ο Πανιερώτατος Μητροπολίτης Λεμεσού κ. Αθανάσιος τέλεσε την θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό αρχαγγέλου Μιχαήλ στα Χανδριά. Ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Αμαθούντος λειτούργησε στον Ιερό Ναό αγίου Νικολάου Άλασσας.
01 Σεπτεμβρίου, 2019 - 20:26
Τελευταία ενημέρωση: 01/09/2019 - 20:29
O Μητρ.Αμαθούντος στον Ιερό Ναό αγίου Νικολάου Άλασσας
![O Μητρ.Αμαθούντος στον Ιερό Ναό αγίου Νικολάου Άλασσας](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/09/in06.jpg)
Σήμερα 1 Σεπτεμβρίου η Εκκλησία μας εορτάζει την Αρχή της Ινδίκτου, δηλαδή την αρχή του εκκλησιαστικού έτους.
Ο Πανιερώτατος Μητροπολίτης Λεμεσού κ. Αθανάσιος τέλεσε την θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό αρχαγγέλου Μιχαήλ στα Χανδριά. Ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Αμαθούντος λειτούργησε στον Ιερό Ναό αγίου Νικολάου Άλασσας.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα