25/09/2019
25/09/2019
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος χοροστάτησε τη Δευτέρα στην ακολουθία του Εσπερινού επί τη αναμνήσει του εν Κυθήροις θαύματος της Θεοτόκου, της Μυρτιδιωτίσσης και ομίλησε στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Τ.Κ. Αχιλλείου Φαρσάλων. Φωτογραφίες: Λάμπρος Καρκαλέτσης
25 Σεπτεμβρίου, 2019 - 22:09
Η ακολουθία του Εσπερινού επί τη αναμνήσει του εν Κυθήροις θαύματος στα Φάρσαλα
![Η ακολουθία του Εσπερινού επί τη αναμνήσει του εν Κυθήροις θαύματος στα Φάρσαλα](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/09/6_Custom.jpg)
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος χοροστάτησε τη Δευτέρα στην ακολουθία του Εσπερινού επί τη αναμνήσει του εν Κυθήροις θαύματος της Θεοτόκου, της Μυρτιδιωτίσσης και ομίλησε στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Τ.Κ. Αχιλλείου Φαρσάλων.
Φωτογραφίες: Λάμπρος Καρκαλέτσης
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Αρχιεπισκοπή Αμερικής
Συνάντηση Αμερικής Ελπιδοφόρου με τον Πρόεδρο της Κυπριακής Δημοκρατίας Νίκο Χριστοδουλίδη στη Λευκωσία
24.07.2024
Πρόγραμμα εορτασμού της Πολιούχου της Κομοτηνής Αγίας Παρασκευής
24.07.2024
Κύπρος: Ονoματοδοσία οδού προς τιμήν του μακαριστού Αρχιεπισκόπου Θυατείρων Γρηγορίου
24.07.2024
Στον Πατριάρχη Πορφύριο η Εθνική ομάδα πόλο της Σερβίας πριν τους Ολυμπιακούς Αγώνες