28/10/2019
28/10/2019
Με Λαμπαδηφορία στους κεντρικούς δρόμους κορυφώθηκαν οι επίσημοι εορτασμοί στο Παραλίμνι για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με την συμμετοχή των Προσκοπικών Συστημάτων Παραλιμνίου και των Κατηχητικών Συνάξεων των τριών ενοριών του Παραλιμνίου. Τα παιδιά του Κατηχητικό παρέλασαν με περηφάνια.
28 Οκτωβρίου, 2019 - 19:16
Τελευταία ενημέρωση: 28/10/2019 - 19:20
Λαμπαδηφορία για την 28η Οκτωβρίου από τα Κατηχητόπουλα του Παραλιμνίου
Με Λαμπαδηφορία στους κεντρικούς δρόμους κορυφώθηκαν οι επίσημοι εορτασμοί στο Παραλίμνι για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με την συμμετοχή των Προσκοπικών Συστημάτων Παραλιμνίου και των Κατηχητικών Συνάξεων των τριών ενοριών του Παραλιμνίου. Τα παιδιά του Κατηχητικό παρέλασαν με περηφάνια.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Ι.Μ. Καστορίας
Πεζοπορία Μητροπολίτου Καστορίας προς την Ιερά Μονή Ταξιαρχών Τσούκας
19.07.2024
Μητροπολίτης Αιτωλίας: Η παρθενία πρέπει να συνδυάζεται και με άλλες αρετές
19.07.2024
Επίσκεψη Μητροπολίτη Θηβών στις Κατασκηνώσεις και στην Μονή Αγίου Νικολάου Υψηλάντη
19.07.2024
Πένθιμες κωδωνοκρουσίες αύριο στη Μητρόπολη Μαρωνείας για την Κύπρο