13/04/2020
13/04/2020
Την Κυριακή των Βαΐων ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Δράμας κ. Παύλος ιερούργησε στην Ιερά Μονή Αναλήψεως του Σωτήρος (στη Σίψα) όπου ευλόγησε τα Βάγια και στο τέλος της Δοξολογίας έψαλε τα εγκώμια της εορτής κάνοντας λιτανεία σύμφωνα με το τυπικό των Ιεροσολύμων.
13 Απριλίου, 2020 - 22:10
Τελευταία ενημέρωση: 13/04/2020 - 22:11
Στην Ι.Μ. Αναλήψεως του Σωτήρος ο Μητροπολίτης Δράμας
![Στην Ι.Μ. Αναλήψεως του Σωτήρος ο Μητροπολίτης Δράμας](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/04/4-16.jpg)
Την Κυριακή των Βαΐων ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Δράμας κ. Παύλος ιερούργησε στην Ιερά Μονή Αναλήψεως του Σωτήρος (στη Σίψα) όπου ευλόγησε τα Βάγια και στο τέλος της Δοξολογίας έψαλε τα εγκώμια της εορτής κάνοντας λιτανεία σύμφωνα με το τυπικό των Ιεροσολύμων.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Αρχιεπισκοπή Αυστραλίας
Επίσκεψη του Ελληνικού Κέντρου Προνοίας στα Γραφεία της Αρχιεπισκοπικής Περιφέρειας Πέρθης
17.07.2024
Παράδοση Ψηφιακού Κόμβου στην Πατριαρχική Εξαρχία Πάτμου
17.07.2024
Ευλαβική προσευχή για την καλλιπαρθένο Μαρίνα, στον ομώνυμο ναό Αγίας Μαρίνης Θησείου
17.07.2024
Εορτή Αγίας Μαρίνας στην ημικατεχόμενη Άχνα