23 Απριλίου, 2020 - 16:15
Τελευταία ενημέρωση: 23/04/2020 - 16:18
Το ΚΕΜΧ Ναυπλίου τίμησε τον Προστάτη του
Διαδώστε:
![Το ΚΕΜΧ Ναυπλίου τίμησε τον Προστάτη του](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/04/94377528_3227774203922865_3695087242377691136_n.jpg)
Το προστάτη του Άγιο Γεώργιο τίμησε την Πέμπτη 23 Απριλίου 2020 το Στρατόπεδο του Μηχανικού στο Ναύπλιο παρουσία του διοικητή του ΚΕΜΧ, Σχη(ΜΧ) Γεώργιος Γερανιός , των αξιωματικών και οπλιτών του στρατοπέδου καθώς και του Ιερού κλήρου.
Της εορτής προηγήθηκε δοξολογία από τον π. Κωνσταντίνο Σέρρο στο ηρώο του στρατοπέδου.
Κατόπιν ο διοικητής κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο των πεσόντων στρατιωτών .
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: