02/05/2020
02/05/2020
Την ακολουθία του Μικρού Αγιασμού τέλεσε χθες, 1 Μαΐου, στο Παρεκκλήσιο της Μητροπολιτικής κατοικίας ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζάμπιας κ. Ιωάννης. Ακολούθως, ο Σεβασμιώτατος τέλεσε επιμνημόσυνη δέηση υπέρ των ψυχών των 200 εκτελεσθέντων κομμουνιστών την Πρωτομαγιά του 1944 από τα ναζιστικά γερμανικά στρατεύματα στο Σκοπευτήριο της Καισαριανής.
02 Μαΐου, 2020 - 10:56
Η ακολουθία του Μικρού Αγιασμού στην Ι.Μ. Ζάμπιας
![Η ακολουθία του Μικρού Αγιασμού στην Ι.Μ. Ζάμπιας](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/05/αγιασμός-3.jpg)
Την ακολουθία του Μικρού Αγιασμού τέλεσε χθες, 1 Μαΐου, στο Παρεκκλήσιο της Μητροπολιτικής κατοικίας ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζάμπιας κ. Ιωάννης.
Ακολούθως, ο Σεβασμιώτατος τέλεσε επιμνημόσυνη δέηση υπέρ των ψυχών των 200 εκτελεσθέντων κομμουνιστών την Πρωτομαγιά του 1944 από τα ναζιστικά γερμανικά στρατεύματα στο Σκοπευτήριο της Καισαριανής.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα