Δώρα για τα παιδιά των ιερέων και κοπή βασιλόπιτας στην Ιερά Μητρόπολη Βεροίας
![Δώρα για τα παιδιά των ιερέων και κοπή βασιλόπιτας στην Ιερά Μητρόπολη Βεροίας](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2018/12/PrwtoxroniatikaKalanta2018.jpg)
Την Δευτέρα 31 Δεκεμβρίου το πρωί σύλλογοι, μπάντες, σωματεία καθώς και πολλά παιδιά έψαλαν τα πρωτοχρονιάτικα κάλαντα στον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμονα, ο οποίος τους ευχαρίστησε όλους και ευχήθηκε καλή και ευλογημένη χρονιά.
Επίσης ο Σεβαμιώτατος δέχθηκε τους ιερείς της Μητροπόλεως με τις οικογένειές τους και μοίρασε δώρα στα παιδιά των ιερέων.
Στην συνέχεια ο Σεβασμιώτατος ευλόγησε και έκοψε την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα για τους εργαζομένους και τους διακονούντες στα γραφεία της Ιεράς Μητροπόλεως.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.