Εορτή της Γ’ Ευρέσως της Τιμίας Κάρας του Ιωάννου Προδρόμου
![Εορτή της Γ’ Ευρέσως της Τιμίας Κάρας του Ιωάννου Προδρόμου](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/05/1-386.jpg)
Στην Ακολουθία του Όρθρου και στη Θεία Λειτουργία που τελέστηκε για την εορτή της Γ’ Ευρέσεως της Τιμίας Κάρας του Αγίου Ενδόξου Προφήτου Προδρόμου, στην Παναγία του Κάστρου Λέρου χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Λέρου, Καλύμνου και Αστυπάλαιας κ. Παΐσιος ιερουργούντος του Αρχιερατικού Επιτρόπου π. Νικοδήμου Φωκά.
Μετά την Θεία Λειτουργία παρετέθη καφές και γλυκίσματα υπό του προϊσταμένου της Μονής π.Νικοδήμου.
Τέλος ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης ευχαρίστησε τις κυρίες Ζαμπέττα Κουτσανέλου και Κωνσταντίνα Χρυσούλη για την διακονία τους στην Παναγία.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.