Στην Αγία Τριάδα της οδού Φιλελλήνων
![Στην Αγία Τριάδα της οδού Φιλελλήνων](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/06/103872143_730121731149196_4389678501789575052_n-1024x682.jpg)
“Το Πανάγιο Πνεύμα να βρίσκεται στις καρδιές σας και να το προσκαλείτε στην οικογένειά σας”, τόνισε ο Επίσκοπος Ανδρούσης κ. Κωνστάντιος από την Αγία Τριάδα της οδού Φιλελλήνων.
Ο Επίσκοπος Κωνστάντιος τέλεσε τη Θεία Λειτουργία στον ναό της Αρχιεπισκοπής Αθηνών στο κέντρο της Αθήνας, ο οποίος διατηρεί και τα δυο τυπικά Ρωσικής και Βυζαντινής παράδοσης.
Στο τέλος, ο προϊστάμενος του ναού Αρχιμανδρίτης Συνέσιος Βικτωράτος ευχαρίστησε τον Επίσκοπο Ανδρούσης εκ μέρους του εκκλησιαστικού συμβουλίου.
Ο ιστορικός ναός κρατάει μια παράδοση χρόνων αφού εκτός από την ρωσική χορωδία έχει και την ρωσική καμπάνα που ηχεί σ όλο το ιστορικό κέντρο.
Γιώργος Φερδής
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.