29 Οκτωβρίου, 2020 - 8:48
Τελευταία ενημέρωση: 29/10/2020 - 8:50
Ο Μητροπολίτης Ικονίου στη γιορτή του πρώτου Επισκόπου Βυζαντίου
Διαδώστε:
Πανηγυρικός Εσπερινός επί τη εορτή του Αγίου Αποστόλου Στάχυος, πρώτου Επισκόπου Βυζαντίου, θα τελεσθεί στον Πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό, την Παρασκευή, 30ή Οκτωβρίου, και ώρα 4:30 μ.μ., χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Ικονίου κ. Θεολήπτου. Την επομένη ημέρα, κυριώνυμο της εορτής (31/10) ο Σεβασμιώτατος θα ιερουργήσει στην Θεία Λειτουργία.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: