28/01/2019
28/01/2019
Τη Μνήμη των Τριών Ιεραρχών τιμά η Εκκλησία στις 30 Ιανουαρίου. Στην πόλη της Πάτρας πανηγυρίζει ο Ιερός Ναό των Τριών Ιεραρχών που βρίσκεται στο ΤΕΙ της πόλης. Στον Πανηγυρικό Εσπερινό που θα τελεσθεί την Τρίτη 29 Ιανουαρίου θα χοροστατήσει ο Θεοφιλ. Επίσκοπος Κερνίτσης κ. Χρύσανθος. Ενώ ανήμερα της εορτής θα τελεσθεί Θεία Λειτουργία.
28 Ιανουαρίου, 2019 - 13:32
Πανηγυρίζει ο Ναός του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδος
![Πανηγυρίζει ο Ναός του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδος](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/01/tei-2.jpg)
Τη Μνήμη των Τριών Ιεραρχών τιμά η Εκκλησία στις 30 Ιανουαρίου. Στην πόλη της Πάτρας πανηγυρίζει ο Ιερός Ναό των Τριών Ιεραρχών που βρίσκεται στο ΤΕΙ της πόλης. Στον Πανηγυρικό Εσπερινό που θα τελεσθεί την Τρίτη 29 Ιανουαρίου θα χοροστατήσει ο Θεοφιλ. Επίσκοπος Κερνίτσης κ. Χρύσανθος. Ενώ ανήμερα της εορτής θα τελεσθεί Θεία Λειτουργία.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα