27 Απριλίου, 2021 - 20:42
Τελευταία ενημέρωση: 27/04/2021 - 19:01
Η Ακολουθία του Νυμφίου στην Επαρχία Βιάννου
Διαδώστε:
![Η Ακολουθία του Νυμφίου στην Επαρχία Βιάννου](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-f722ed7632ba5e9fa2b7b72ba57480f0-V-1024x768-1024x768.jpg)
Την Μεγάλη Δευτέρα 26 Απριλίου το απόγευμα ο Σεβ. Μητροπολίτης Αρκαλοχωρίου, Καστελλίου και Βιάννου κ. Ανδρέας χοροστάτησε στην Ακολουθία του Νυμφίου στον Ιερό Ναό Πέτρου και Παύλου στην Άρβη της Επαρχίας Βιάννου.
Συμμετείχαν ο εφημέριος της ενορίας και Πρωτοπρεσβύτερος Στυλιανός Γεωργιαννάκης και ο διάκονος Μαρίνος Δασκαλακης ενώ το αναλόγιο διακόνησε ο Πρεσβύτερος Ιωάννης Καπελλακης.
Στο τέλος ο Σεβασμιώτατος μίλησε σχετικά ευχόμενος σε όλους καλή Ανάσταση.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: