27.07.2024 | 14:32Ι.Μ. Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου
Η εορτή του Αγίου Παντελεήμονος στο Κέντρο Υγείας Ναυπάκτου
Το Σάββατο, 27 Ιουλίου 2024, εορτή του Αγίου Μεγαλομάρτυρος και ιαματικού Παντελεήμονος, Προστάτου των ιατρών, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου κ. Ιερόθεος, λειτούργησε στο εορτάζον Παρεκκλήσιο του Αγίου, στον αύλειο χώρο του Κέντρου Υγείας Ναυπάκτου, πλαισιούμενος από έναν Ιερέα και έναν Διάκονο. Στο κήρυγμά του ο Σεβασμιώτατος μίλησε για το ότι η ιατρική...