07/10/2021
07/10/2021
Ακόμα μια γεώτρηση έγινε αυτές τις μέρες από τους φίλους της Ιεραποστολής στην Ουγκάντα, με αποτέλεσμα πλέον τα παιδιά της περιοχής Κανάπα στα ανατολικά της χώρας να έχουν καθαρό νερό. Η γεώτρηση έγινε εφικτή χάρη σε δωρητές από την Θεσσαλονίκη και την Αδελφότητα Εξωτερικής Ιεραποστολής.
07 Οκτωβρίου, 2021 - 10:10
Τελευταία ενημέρωση: 07/10/2021 - 10:13
Καθαρό νερό για τα παιδιά της Ανατολικής Ουγκάντας
![Καθαρό νερό για τα παιδιά της Ανατολικής Ουγκάντας](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/10/εξωτερική-Ουγκάντα.jpg)
Ακόμα μια γεώτρηση έγινε αυτές τις μέρες από τους φίλους της Ιεραποστολής στην Ουγκάντα, με αποτέλεσμα πλέον τα παιδιά της περιοχής Κανάπα στα ανατολικά της χώρας να έχουν καθαρό νερό.
Η γεώτρηση έγινε εφικτή χάρη σε δωρητές από την Θεσσαλονίκη και την Αδελφότητα Εξωτερικής Ιεραποστολής.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ετικέτες: Αδελφότητα Εξωτερικής Ιεραποστολής, ιεραποστολη, Ιεραποστολή Ανατολικής Ουγκάντας, καθαρό νερό, ΟΥΓΚΑΝΤΑ
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα