Στο Ναύπλιο βρέθηκε σήμερα ο Μητρ. Θερμοπυλών
![Στο Ναύπλιο βρέθηκε σήμερα ο Μητρ. Θερμοπυλών](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/DSC_3094-1024x683.jpg)
Με τη μέριμνα και τη φροντίδα του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Αργολίδας κ. Νεκταρίου, συνεχίζονται οι συναντήσεις της Σχολής Γονέων της Ιεράς Μητροπόλεως Αργολίδος. Οι συναντήσεις είναι μηνιαίες και αποτελούν μία ευκαιρία που παρέχει η Ιερά Μητρόπολη στους γονείς και υποψήφιους γονείς, ώστε να μάθουν πως μπορούν να ανταποκριθούν με επιτυχία στο σύνθετο και δύσκολο ρόλο τους, όπως αυτός διαμορφώνεται στις σύγχρονες κοινωνικοοικονομικές συνθήκες. Η τρίτη συνάντηση για το 2019 πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Ξενοδοχείο «ΑΜΑΛΙΑ» στο Ναύπλιο. Ομιλητής ήταν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θερμοπυλών κ. Ιωάννης με θέμα «Σύγχρονοι προβληματισμοί για την αγωγή των παιδιών». Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, λειτούργησε χώρος δημιουργικής απασχόλησης για τα παιδιά.
Φωτογραφίες – βίντεο: Studio Ρασσιάς – Μπουγιώτης
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.