Εγκαινιάστηκε ο ναός της Παναγίας Νικοποιού στην 95 ΑΔΤΕ
![Εγκαινιάστηκε ο ναός της Παναγίας Νικοποιού στην 95 ΑΔΤΕ](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2022/07/α-4-3-1024x683.jpg)
Τα εγκαίνια του Ιερό Ναού της Παναγίας Νικοποιού, στο Στρατόπεδο «ΣΤΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΤΕΧΑΚΗ», στη Ρόδο, έδρα της 95 Ανώτατης Διοίκησης Ταγμάτων Εθνοφυλακής, τέλεσε το περασμένο Σάββατο, 9 Ιουλίου ο Μητροπολίτης Ρόδου κ. Κύριλλος.
Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους Βουλευτές του Ελληνικού Κοινοβουλίου, ο Γενικός Επιθεωρητής Στρατού – Διοικητής Δόγματος και Εκπαίδευσης Αντιστράτηγος Νικόλαος Φλάρης ως εκπρόσωπος του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Στρατού, ο Διοικητής της Ανώτατης Στρατιωτικής Διοίκησης Εσωτερικού και Νήσων (ΑΣΔΕΝ) «ΑΙΓΕΑΣ» Αντιστράτηγος Δημήτριος Χούπης, ο Διοικητής της 95ης Ανώτερης Διοίκησης Ταγμάτων Εθνοφυλακής (95 ΑΔΤΕ) «ΔΙΑΓΟΡΙΔΩΝ» Υποστράτηγος Δημήτριος Βακεντής, ο Δήμαρχος Ρόδου κ. Αντώνης Καμπουράκης, ο Αντιπεριφερειάρχης Δωδεκανήσου κ. Χρήστος Ευστρατίου, Αξιωματικοί των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας, καθώς και αρκετοί πιστοί.
Φωτογραφίες: Γενικό Επιτελείο Στρατού
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.