25/04/2019
25/04/2019
Σε κλίμα κατάνυξης, οι πιστοί βίωσαν κατά την Μεγάλη Πέμπτη την κορύφωση του Θείου Δράματος στον Ιερό ναό της Αγίας Τριάδος στην Πρόνοια Ναυπλίου, όπου ο Ιερέας του ναού π. Κωνσταντίνος Σέρος, λέγοντας το “Σήμερον κρεμάται επί ξύλου” μετέφερε τον Σταυρό στο κέντρο του Ναού.
Ενορίες
: Αγίας Τριάδος Πρόνοια Ναυπλίου
25 Απριλίου, 2019 - 22:51
Τελευταία ενημέρωση: 25/04/2019 - 22:52
“Σήμερον κρεμάται επί ξύλου” στην Πρόνοια Ναυπλίου (φώτο)
![“Σήμερον κρεμάται επί ξύλου” στην Πρόνοια Ναυπλίου (φώτο)](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/α1-108.jpg)
Σε κλίμα κατάνυξης, οι πιστοί βίωσαν κατά την Μεγάλη Πέμπτη την κορύφωση του Θείου Δράματος στον Ιερό ναό της Αγίας Τριάδος στην Πρόνοια Ναυπλίου, όπου ο Ιερέας του ναού π. Κωνσταντίνος Σέρος, λέγοντας το “Σήμερον κρεμάται επί ξύλου” μετέφερε τον Σταυρό στο κέντρο του Ναού.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Ι.Μ. Σύρου, Τήνου, Άνδρου, Κέας και Μήλου
Ποιμαντική επίσκεψη του Μητροπολίτη Σύρου στην Άνδρο
27.07.2024
Πειραιώς Σεραφείμ: Ο ιερός Παντελεήμων έγινε ο παγκόσμιος ιατρός και ο παγκόσμιος άνθρωπος
27.07.2024
Τρισαρχιερατικό Συλλείτουργο και ονομαστήρια Μητροπολίτη Βρυούλων Παντελεήμονος
27.07.2024
Ο Άγιος Νεκτάριος Πενταπόλεως και η αναβίωση των Ολυμπιακών Αγώνων