02 Σεπτεμβρίου, 2022 - 13:41
Τελευταία ενημέρωση: 02/09/2022 - 13:45
Τη θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας Δημιοβίτισσας θα υποδεχθεί η Καλαμάτα
Διαδώστε:
![Τη θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας Δημιοβίτισσας θα υποδεχθεί η Καλαμάτα](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2022/09/untitled-15-of-18-1536x1025-1-1024x698.jpg)
Με λαμπρότητα θα υποδεχθεί αύριο Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 7.15 μ.μ. η πόλη της Καλαμάτας, την Ιερά και Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας Δημιοβίτισσας, εκ της ομωνύμου Ιεράς Μονής του Ταϋγέτου.
Θα προηγηθεί η τέλεση Πανηγυρικού Εσπερινού και της Ιεράς Παρακλήσεως στον Ενοριακό Ιερό Ναό Γενεθλίου της Θεοτόκου Καλαμάτας, μετά το πέρας των οποίων θα λάβει χώρα η υποδοχή της Ιεράς Εικόνος.
Η Εικόνα θα εναποτεθεί στον Ιερό Ναό για 10ήμερο προσκύνημα, όπου κάθε πρωί στις 7 θα τελείται ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία και κάθε απόγευμα στις 6.30 Εσπερινός και Παράκληση στην Υπεραγία Θεοτόκο.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: