11 Μαΐου, 2019 - 9:29
Τελευταία ενημέρωση: 11/05/2019 - 8:28
“Άγγελος Πρωτοστάτης Ήχος πλ. Δ’. Τότε και Σήμερα”
Διαδώστε:
![“Άγγελος Πρωτοστάτης Ήχος πλ. Δ’. Τότε και Σήμερα”](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/05/πρωτ.jpg)
Γιορτάζοντας τα δέκα χρόνια λειτουργίας της η Σχολή Βυζαντινής Μουσικής της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας, το ψαλτικό σύνολο Ρωμαίικο και η χορωδία της σχολής Χόρευμα παρουσιάζουν το “Άγγελος Πρωτοστάτης ήχος πλ. Δ’. Τότε και Σήμερα”. Η μουσική εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 18 Μαΐου στις 8 μ.μ. Θα διευθύνουν ο Δρ. Γιώργος Μπιλάλης και ο Κωνσταντίνος Σιάχος.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: