Το πρωί της 27ης Σεπτεμβρίου τελέστηκε η εορτή της Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού στην Αθωνιάδα Σχολή απο τον έφορο π.Γεώργιο Βατοπαιδινό και από τους Αγιορείτες πατέρες. Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας τελέστηκε ο επίσημος Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά, παρουσία του Πρωτοεπιστάτη Ιερομ. Γέροντος Στεφάνου Χιλανδαρινού και του Πολιτικού Διοικητού του Αγίου Όρους κ. Κωνσταντίνου Δήμτσα.
Αγιορείτικα
01 Οκτωβρίου, 2018
Η εορτή της Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού στην Αθωνιάδα
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2018/10/%CE%BC%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%91%CE%B8%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B1%CF%82-1024x683.jpg)
Διαδώστε: