Τα πολιτιστικά αγαθά σε όλη την Αλβανία παρακολουθούνται συστηματικά και διατηρούνται από ειδικούς των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πολιτιστικής Κληρονομιάς σε αυτό το ξεκίνημα της τουριστικής περιόδου. Οι ειδικοί πραγματοποίησαν γραφική και φωτογραφική προσωπογραφία στην εκκλησία του Αγίου Μιχαήλ στη περιοχή Βίθουκ της Κορυτσάς για να υλοποιήσουν το έργο για συστηματική συντήρηση του ναού. “Η φροντίδα, η συντήρηση και η προώθηση της πολιτιστικής κληρονομιάς είναι μια κοινή αποστολή να μεταφερθούν αυτά τα πλούτη με τον σωστό τρόπο στις μελλοντικές γενιές” ανέφεραν οι υπεύθυνοι της συντήρησης.
Εκκλησία της Αλβανίας
09 Μαΐου, 2019
Έργα συντήρησης σε ναό της Κορυτσάς
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/05/%CE%BA%CE%BF%CF%81-8.jpg)
Διαδώστε: