Τελέστηκε χθες το απόγευμα η ακολουθία του Νυμφίου, κατά την οποία διαβάστηκε ο Όρθρος της Μεγάλης Δευτέρας, στο Καθεδρικό Ναό της Αναστάσεως στα Τίρανα. Στην ακολουθία έλαβαν μέρος κληρικοί των Τιράνων, ενώ ο Μακαριώτατος Αρχιεπίσκοπος Αλβανίας κ.κ. Αναστάσιος παρέστη συμπροσευχόμενος στο ιερό βήμα.
Εκκλησία της Αλβανίας
22 Απριλίου, 2019
Ο Όρθρος της Μ. Δευτέρας στον Καθεδρικό Ναό Τιράνων
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/%CF%84%CE%B9%CF%81-1-1024x828.jpg)
Διαδώστε: