Στο πλαίσιο των επαφών που έχει στην Αθήνα ο Μητροπολίτης Ταλλίνης και Πάσης Εσθονίας κ. Στέφανος, συναντήθηκε σήμερα με τον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμο.
Χθες, επισκέφθηκε τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας κ. Προκόπη Παυλόπουλο . Συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος, ενώ η συνάντηση διεξήχθη σε πολύ καλό κλίμα.
Όπως είπε ο ίδιος χαρακτηριστικά, «Ήρθα να δω έναν καλό φίλο, τον Πρόεδρο και να συζητήσουμε κάποια θέματα».
Αξιοσημείωτο είναι ότι ο Ιεράρχης του Οικουμενικού Θρόνου επισκέπτεται την Αθήνα και με αυτή την αφορμή πραγματοποιεί κάποιες σημαντικές επισκέψεις στη χώρα μας.
Φωτογραφία: Χρήστος Μπόνης