Με τον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμο συναντήθηκε σήμερα ο Δήμαρχος Φιλοθέης Ψυχικού Δημήτρης Γαλάνης.
Εν συνεχεία, τον Μακαριώτατο επισκέφθηκε ο γενικός γραμματέας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Δια Βίου Μάθηση του Υπουργείου Παιδείας Γιώργος Βούτσινος.
Οι συναντήσεις είχαν εθιμοτυπικό χαρακτήρα και επικεντρώθηκαν σε θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος. Ο Μακαριώτατος τους ευχαρίστησε αμφότερους για την επίσκεψη και έδωσε την ευλογία του για το έργο τους
Φωτογραφίες: Χρήστος Μπόνης