Υποτροφίες σε 24 φοιτητές του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου επέδωσε η Ιερά Μητρόπολη Λεμεσού χθες, 18 Φεβρουαρίου, δια χειρός του Πανιερώτατου Μητροπολίτη Λεμεσού κ. Αθανασίου.
Στη σεμνή τελετή παραβρέθηκαν και μίλησαν ο Πρύτανης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου, Παναγιώτης Ζαφείρης, ο Πρόεδρος του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών και Αντιπρόεδρος του Συμβουλίου του Πανεπιστημίου, Νικόλας Ιορδάνου και ο Προΐστάμενος της Φοιτητικής Μέριμνας, Βασίλης Πρωτοπαπάς.
Στην τελετή παρέστησαν, επίσης, ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Αμαθούντος κ. Νικόλαος και άλλοι Διοικητικοί Λειτουργοί του Πανεπιστημίου.