Ο Πατρ. Αντιοχείας στην Μητρ. Λεμεσού για τον Αγ. Ιωάννη
![Ο Πατρ. Αντιοχείας στην Μητρ. Λεμεσού για τον Αγ. Ιωάννη](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2018/11/ΕΞΩΦΥΛΛΟ-1-1024x682.jpg)
Στο πλαίσιο των εορτασμών για τα 1400 χρόνια από την μακαρία κοίμηση του πολιούχου της Λεμεσού, Αγίου Ιωάννου του Ελεήμονος πραγματοποιήθηκε εκδήλωση την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2018 στις 7 μ.μ για την παρουσίαση του βιβλίου «Αγιος Ιωάννης ο Ελεήμων, ο πολιούχος της Μητροπόλεως Λεμεσού».
Την εκδήλωση παρουσίασε ο κ. Γεώργιος Κυθραιώτης ,ακολούθησε καλλιτεχνικό πρόγραμμα με ύμνους και τραγούδια, που είχε επιμεληθεί η χορωδία «Πνευματική Λύρα» του Πατριαρχείου Αντιοχείας.
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Μακαριώτατος Πατριάρχης Αντιοχείας κ. Ιωάννης Ι’.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.