Στον Ιερό Ναό Αγίου Βασιλείου Πειραιώς θα τιμηθεί η επέτειος της ενθρονίσεως στο Ναό αντιγράφου της Ιεράς εικόνας της Παναγίας Παραμυθίας από την Ιερά Μονή Βατοπεδίου Αγίου Όρους. Την Τρίτη 20/11 στις 17:30 θα ψαλεί ο πανηγυρικός εσπερινός και την Τετάρτη 21/11 το πρωί θα τελεσθεί η Θεία Λειτουργία ιερουργούντος του Σεβασμιωτατου Μητροπολίτου Κορωνείας κ. Παντελεήμονος.
Ενορίες
19 Νοεμβρίου, 2018
Επέτειος της εικόνας της Παναγίας της Παραμυθίας στον Πειραιά
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2018/11/20170104_201820000_iOS-1.jpg)
Διαδώστε: