Με επτά ριψοκίνδυνους νέους να πέφτουν στα παγωμένα νερά της πηγής του Κεφαλαρίου τελέστηκε σήμερα ο Αγιασμός των υδάτων στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής από τον π. Μιχαήλ Μετζάκη παρουσία πλήθος κόσμου από τις γύρω περιοχές. Στην θρησκευτική εκδήλωση παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Άργους – Μυκηνών Δ.Καμπόσος,. Νωρίτερα τελέσθηκε ο όρθρος, η θεία λειτουργία των Θεοφανίων και η ακολουθία του Μεγάλου αγιασμού στον ιερό ναό Ζωοδόχου Πηγής.
Ενορίες
06 Ιανουαρίου, 2019
Ο Αγιασμός των Υδάτων στο Κεφαλάρι (Άργος)
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/01/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE-31-1024x511.jpg)
Διαδώστε: