Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Ιεράς Μητροπόλεως Λαρίσης και Τυρνάβου, κάθε ΤΕΤΑΡΤΗ στις 17:00 στον παρεκκλήσιο του Αγίου Αθανασίου (οδός Ροΐδου) τελείται η Παράκληση της Παναγίας Γοργοϋπήκοου, ενώ κάθε Πέμπτη στις 17:00 στο παρεκκλήσιο της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος (οδός Τσιμισκή) τελείται η Παράκληση της Παναγίας Παραμυθίας. Επίσης, κάθε Πέμπτη στις 19:00 τελείται στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Λαρίσης τελείται η Παράκληση στον Άγιο Παΐσιο.
Ενορίες
22 Οκτωβρίου, 2018
Παρακλήσεις στα παρεκκλήσια της Λάρισας
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2018/10/%CE%91%CE%93%CE%99%CE%9F%CE%A3-%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%9B%CE%91%CE%9F%CE%A3-Larisa-1140x620-1024x557.jpg)
Διαδώστε: