Ο Ι. Ναός Αγ. Θεοδώρων Ν. Ορεστιάδος οργανώνει 2ημερη προσκυνηματικη εκδρομή στην ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΎΠΟΛΗ με την ευκαιρία της εορτής του Οικουμενικου Πατριάρχου κ. κ. ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΊΟΥ, στις 10 και 11 Ιουνίου 2019.
Εκτός του Εσπερινού στην Ιερά Μονή Παναγίας Μπαλουκλιώτισας και της Θ. Λειτουργίας στον Πατριαρχικό Ναό, θα επισκεφτούν την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ, τη Μονή της ΧΩΡΑΣ, και τα ανάκτορα του Ντολμα Μπαχτσε. Επίσης, θα γίνει κρουαζιέρα στον Βόσπορο.