Ενοριακή Eκδήλωση αφιερωμένη στην άλωση της Πόλης
![Ενοριακή Eκδήλωση αφιερωμένη στην άλωση της Πόλης](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/06/a-24.jpg)
Με ιδιαίτερη επιτυχία, τα παιδιά και οι νέοι της ενορίας Αγίου Βασιλείου του Δήμου Αγίου Δημητρίου πραγματοποίησαν εορταστική εκδήλωση, το Σάββατο 1η Ιουνίου 2019 στο ενοριακό Πνευματικό Κέντρο.
Η εκδήλωση ήταν αφιερωμένη στην άλωση της Πόλης, τη μνήμη της γενοκτονίας του Ποντιακού Ελληνισμού και τη μικρασιατική καταστροφή.
Συμμετείχαν η ενοριακή Χορωδία, οι παραδοσιακές χορευτικές ομάδες, ορχήστρα μουσικών παραδοσιακών οργάνων, τα παιδιά και οι νέοι με ποιήματα και επίκαιρες αναφορές.
Την ευθύνη της εκδήλωσης είχε ο π. Ηλίας Αντωνόπουλος, Ιερεύς νεότητος της ενορίας.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.