Καθώς βρισκόμαστε στο μέσο της Αγίας και Μεγάλης Τεσσαρακοστής, η Εκκλησία προβάλλει στους ιερούς Ναούς τον Τίμιο Σταυρό του Κυρίου, κατά την Γ’ Κυριακή των νηστειών. Η μεγάλη εορτή της Σταυροπροσκυνήσεως στην Αγία Τριάδα Ναυπλίου:
Καθώς βρισκόμαστε στο μέσο της Αγίας και Μεγάλης Τεσσαρακοστής, η Εκκλησία προβάλλει στους ιερούς Ναούς τον Τίμιο Σταυρό του Κυρίου, κατά την Γ’ Κυριακή των νηστειών. Η μεγάλη εορτή της Σταυροπροσκυνήσεως στην Αγία Τριάδα Ναυπλίου: