Με λαμπρότητα και βάσει των προβλεπόμενων υγειονομικών διατάξεων το βράδυ της Παρασκευής 19ης Νοεμβρίου τελέσθηκε εν όψει της προλαβούσης θεομητορικής εορτής των Εισοδίων της Θεοτόκου η προεόρτιος αγρυπνία στον φερώνυμο Ιερό Ναό της Παναγίας – Αρμένισσας στο χωρίο Γυμνό του Δήμου Ερέτριας, όπου και ιερούργησε ο εφημέριος της ενορίας Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης Ρωμανός Μπασινάς, με τη συμμετοχή των ιεροψαλτών και των πιστών που συμμετείχαν στην Θεία Ευχαριστία.
Φωτογραφίες: Δημήτριος Πετρογιάννης