22/12/2019
22/12/2019
Τα παιδιά του Ενοριακού κέντρου Νεότητας του Ιερού Ναού Αγίας Βαρβάρας Παλαιού Φαλήρου επισκέφθηκαν, όπως κάθε χρόνο, το γηροκομείο της Ιεράς Μητροπόλεως Νέας Σμύρνης και έψαλλαν τα κάλαντα στις γερόντισσες που φιλοξενούνται εκεί. Στο τέλος τους πρόσφεραν ένα μικρό δώρο αγάπης και τους ευχήθηκαν για τις εορτές σε μία πολύ συγκινητική στιγμή.
Ενορίες
: Ιερός Ναός Αγίας Βαρβάρας Παλαιού Φαλήρου
22 Δεκεμβρίου, 2019 - 14:00
Τα παιδιά κοντά στους “σοφούς” ανθρώπους της τρίτης ηλικίας
Τα παιδιά του Ενοριακού κέντρου Νεότητας του Ιερού Ναού Αγίας Βαρβάρας Παλαιού Φαλήρου επισκέφθηκαν, όπως κάθε χρόνο, το γηροκομείο της Ιεράς Μητροπόλεως Νέας Σμύρνης και έψαλλαν τα κάλαντα στις γερόντισσες που φιλοξενούνται εκεί.
Στο τέλος τους πρόσφεραν ένα μικρό δώρο αγάπης και τους ευχήθηκαν για τις εορτές σε μία πολύ συγκινητική στιγμή.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Επικαιρότητα
Γεραπετρίτης: To Kυπριακό είναι ύψιστη πολιτική για την Ελλάδα
22.07.2024
Σουηδίας Κλεόπας: Δεν ξεχνούμε τις θυσίες των ηρώων και μαρτύρων
22.07.2024
Ο Μητροπολίτης Ρεθύμνης στο Οικουμενικό Πατριαρχείο
22.07.2024
Ο Μητροπολίτης Λαρίσης Ιερώνυμος για τα 50 χρόνια από την Τουρκική εισβολή στην Κύπρο