Με ιδιαίτερη χαρά η Ιερά Μητρόπολη Μπραζαβίλ και Γκαμπόν παρουσιάζει το εγκόλπιο Ημερολόγιο 2019, το οποίο είναι αφιερωμένο στα επικείμενα εγκαίνια του νέου καθεδρικού Ναού Αγίου Δημητρίου Pointe-Noire.
Την έκδοση επευλογεί διά Πατριαρχικού Γράμματος ο Μακαριώτατος Πάπας και Πατριάρχης Αλεξανδρείας και πάσης Αφρικής κ.κ.Θεόδωρος Β’ και προλογίζει ο Σεβ. Μητροπολίτης Μπραζαβίλ και Γκαμπόν κ.Παντελεήμων.
Ευγνώμονες ευχαριστίες οφείλονται στον Σεβ. Μητροπολίτη Κινσάσας κ.Νικηφόρο για την διαμόρφωση και την ολοπρόθυμη παραχώρηση του εορτολογίου στην γαλλική γλώσσα.