Η Ιερά Μητρόπολις Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας έκανε γωνστό ότι με την ευκαιρία της Δεσποτικής Εορτής της Βαπτίσεως του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού, ο Ποιμενάρχης, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων, το Σάββατο 6 Ιανουαρίου θα τελέσει τον καθαγιασμό των υδάτων και την ρίψη του Τιμίου Σταυρού:
- στις 11.30 π.μ. στην περιοχή κάτω από τα κοιμητήρια της Βεροίας, στον ποταμό Τριπόταμο,
- στις 12 το μεσημέρι στο άλσος του Αγίου Νικολάου Ναούσης,
- στις 12.30 μ.μ. στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Ναούσης,
- και στις 3.00 μ.μ. στο φράγμα του Αλιάκμονος.