Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ: H Παναγία που σε υποδέχεται
![Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ: H Παναγία που σε υποδέχεται](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/08/a-69.jpg)
Πλήθος φιλευσεβών Μυκονίων και παρεπιδημούντων παραθεριστών κατέκλυσαν το Καθολικό και τους αύλιους χώρους της πολυαιώνιας Ιεράς και ιστορικής Μονής της Παναγίας Τουρλιανής, στην Άνω Μερά Μυκόνου, όπου τελέσθηκε ο Μέγας Εσπερινός της Αποδόσεως της Κοιμήσεως της Θεοτόκου, προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου κ. Δωροθέου Β’. Ο Σεβασμιώτατος, στην ομιλία του, υπογράμμισε ότι είναι η Παναγία που υποδέχεται απόψε τους πιστούς στην πολυαιώνια Μονή της και δείχνει σε όλους το δρόμο της υπομονής στο δύσκολο μονοπάτι της ζωής.
ΦΩΤΟ: ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΣΥΡΟΥ
ΔΕΙΤΕ – Ευσεβείς Μυκόνιοι κατέκλυσαν την Παναγία Τουρλιανή
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.