29 Ιανουαρίου, 2021 - 21:46
Τελευταία ενημέρωση: 29/01/2021 - 20:28
Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ: Οι Τρεις Ιεράρχες ανήκουν στα παιδιά
Διαδώστε:
![Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ: Οι Τρεις Ιεράρχες ανήκουν στα παιδιά](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/01/A-44.jpg)
Με Θεία Λειτουργία που τελέστηκε το πρωί της Παρασκευής 29 Ιανουαρίου 2021 στον Μητροπολιτικό Ναό Υπεραγίας Θεοτόκου Σπηλαιωτίσσης εορτάστηκε επίσημα η μνήμη των Τριών Ιεραρχών στην Κέρκυρα, απο όπου αλιεύουμε τη φωτογραφία της σημερινής ημέρας.
Στην Θεία Λειτουργία ιερούργησε ο Μητροπολίτης Κερκύρας, Παξών και Διαποντίων Νήσων κ. Νεκτάριος, ενώ εκ μέρους της εκπαιδευτικής κοινότητας μίλησε επίκαιρα η κ. Μαριάνθη Αλεξανδροπούλου, συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου στα Ιόνια νησιά.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ – ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: «Αποκεκρυμμένη η Ιστορία από την παιδεία μας σήμερα»
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: