Με Θεία Λειτουργία που τελέστηκε το πρωί της Παρασκευής 29 Ιανουαρίου 2021 στον Μητροπολιτικό Ναό Υπεραγίας Θεοτόκου Σπηλαιωτίσσης εορτάστηκε επίσημα η μνήμη των Τριών Ιεραρχών στην Κέρκυρα, απο όπου αλιεύουμε τη φωτογραφία της σημερινής ημέρας.
Στην Θεία Λειτουργία ιερούργησε ο Μητροπολίτης Κερκύρας, Παξών και Διαποντίων Νήσων κ. Νεκτάριος, ενώ εκ μέρους της εκπαιδευτικής κοινότητας μίλησε επίκαιρα η κ. Μαριάνθη Αλεξανδροπούλου, συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου στα Ιόνια νησιά.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ – ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: «Αποκεκρυμμένη η Ιστορία από την παιδεία μας σήμερα»