Παρουσία πλήθους κόσμου εορτάσθηκε στον Ιερό Προσκυνηματικό Ναό του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Δημητρίου του Πολιούχου Θεσσαλονικης , η Α΄ Κυριακή της Αγίας και Μεγάλης Τεσσαρακοστής 2020, η επονομαζόμενη κατά την τάξη της Εκκλησίας και ως Κυριακή της Ορθοδοξίας. Πάρα πολλοί εκ των παρευρισκομένων προσήλθαν στο Άγιο Ποτήριο, με πίστη, παρά το εκφοβιστικό κλίμα των τελευταίων ημερών.
ΦΩΤΟ: ΡΑΦΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ – ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ “ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ”
ΔΙΑΒΑΣΤΕ – Η Κυριακή της Ορθοδοξίας στη Συμπρωτεύουσα
ΔΕΙΤΕ – Η Κυριακή της Ορθοδοξίας σε 14 πόλεις της Ελλάδος (ΒΙΝΤΕΟ)