Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ: Την ζωήν μου στον Χριστόν
![Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ: Την ζωήν μου στον Χριστόν](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/08/a-32-1024x682.jpg)
Στην Ιερά Μονή Παναγίας Λαμπηδώνος Λαμπινούς χοροστάτησε κατά την Ακολουθία του Μικρού Παρακλητικού Κανόνος, ο Σεβ. Μητροπολίτης Δημητριάδος κ. Ιγνάτιος, την Τετάρτη 12/8. Στο τέλος της Παρακλήσεως τέλεσε την Ρασοφορία της νέας Μοναχής Μακρίνης, κατά κόσμον Νικολίτσας Αθανασοπούλου, 48 ετών, η οποία εντάσσεται στην Αδελφότητα της Μονής. Στην Ρασοφορία παρέστησαν αντιπροσωπίες Ιερών Μονών της Τοπικής Εκκλησίας και ικανός αριθμός προσκυνητών, στο πλαίσιο των μέτρων για την προστασία της δημόσιας υγείας.
ΔΕΙΤΕ – Τέλος «μητροπολιτικών» παρακλήσεων με κουρά μοναχής στην Παναγία Λαμπηδώνα
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.