Μπήκε το Ναύπλιο στην Εβδομάδα των Παθών (ΦΩΤΟ)
![Μπήκε το Ναύπλιο στην Εβδομάδα των Παθών (ΦΩΤΟ)](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/04/DSC_0123-1024x683.jpg)
Ανήμερα της εορτής των Βαΐων το απόγευμα ξεκινούν οι ακολουθίες της Μεγάλης Εβδομάδας των Παθών σε όλους του Ορθόδοξους Ιερούς Ναούς. Στολισμένος με μωβ χρώμα, ο Ναός της Παναγίας Ναυπλίου, σηματοδοτεί την έναρξη της Μεγάλης Εβδομάδος, όπου τελέσθηκε η ακολουθία του Νυμφίου χωρίς πιστούς λόγω των μέτρων για τον κορονοϊό.
Κρατώντας την εικόνα του Νυμφίου Χριστού, ο εφημέριος του ναού της Παναγίας π. Διονύσιος Ταμπάκης την περιέφερε εντός του ναού και την εγκατέστησε στο κέντρο του.
ΦΩΤΟ: ΜΠΟΥΓΙΩΤΗΣ – ΡΑΣΣΙΑΣ – STUDIO B&G
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.