14 Σεπτεμβρίου, 2019 - 18:57
Τελευταία ενημέρωση: 14/09/2019 - 19:00
Ο Πρέσβης των Η.Π.Α. στον Σεβασμιώτατο Αλεξανδρουπόλεως
Διαδώστε:
Την Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου 2019, επισκέφθηκε τον Μητροπολίτη Αλεξανδρουπόλεως, κ. Άνθιμο, στο Επισκοπείο στην Αλεξανδρούπολη, ο Πρέσβης των Η.Π.Α. κ. Geoffrey Pyatt.
Οι δύο άνδρες είχαν συζήτηση περίπου μίας ώρας για τοπικά και ευρύτερα θέματα. Μετά το πέρας της συζητήσεως ο κ. Pyatt ζήτησε και επισκέφθηκε το παρακείμενο στην πλατεία της Μητροπόλεως μνημείο για τους Αλεξανδρουπολίτες Εβραίους του Ολοκαυτώματος.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: