03 Απριλίου, 2024 - 14:47
Τελευταία ενημέρωση: 03/04/2024 - 16:30
Ο Πρόεδρος και ο Ταμίας του Σωματείου Ιεροψαλτών Τρικάλων στο 42ο Διεθνές Φεστιβάλ Καρδίτσας
Διαδώστε:
![Ο Πρόεδρος και ο Ταμίας του Σωματείου Ιεροψαλτών Τρικάλων στο 42ο Διεθνές Φεστιβάλ Καρδίτσας](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2024/04/1712141154573-1024x768.jpg)
Σε εκδήλωση στο πλαίσιο του 42ου Φεστιβάλ Χορωδιών Καρδίτσας στην αίθουσα του ξενοδοχείου “Κιέριον” παραβρέθηκαν τη Δευτέρα 1 Απριλίου ο πρόεδρος του Σωματείου Ιεροψαλτών Τρικάλων Αθανάσιος Δημήτριου και ο ταμίας Ευθύμιος Σπύρου, καθώς και τα μέλη του Σωματείου Τζέλης Αθανάσιος και Μέμηλας Κων/νος.
Κατά την εκδήλωση τιμήθηκε ο Λαμπαδάριος του μητροπολιτικού ναού Αθηνών κ. Αλέξης Κατσαρός η χορωδία του οποίου απέδωσε ύμνους από την περίοδο του Τριωδίου και της Μ. Εβδομάδος. Παρέστησαν ο Σεβ. Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος κ. Τιμόθεος ο καλλιτεχνικός διευθυντής του Φεστιβάλ κ. Νίκος Ευθυμιάδης καθώς επίσης αρκετοί ιεροψάλτες και καθηγητες ωδείων, ενώ ευχάριστη νότα αποτέλεσε και η εμφάνιση παιδικών χορωδιών από την ευρύτερη περιοχή.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: