Στον αύλειο χώρο της Αγιορείτικης Εστίας πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα, Πέμπτη 2 Ιουνίου, η παρουσίαση του τόμου του κ. Φραγκίσκου Μαρτίνου με τίτλο: «Άγιον Όρος – Πέτρινα Τοξωτά Γεφύρια και Υδραγωγεία».
- Του Ραφαήλ Γεωργιάδη, Φωτορεπόρτερ – Μέλους Ε.Φ.Ε.
Την εκδήλωση άνοιξε ο Διευθυντής της Αγιορειτικής Εστίας κ. Αναστάσιος Ντούρος με τον χαιρετισμό του.
Οι ομιλητές της εκδήλωσης ήταν ο κ. Γεώργιος Τσότσος Δρ. Πολεοδομίας – ΜεταΔρ. Ιστορικής Γεωγραφίας, ο κ.Φαίδων Χατζηαντωνίου Αρχιτέκτων – Αναστηλωτής και ο συγγραφέας του βιβλίου κ.Φραγκίσκος Μαρτίνος.
Να αναφερθεί πως ο κ. Μαρτίνος αποφάσισε να δωρήσει όλο το αρχείο του στην Αγιορειτική εστία.